Активирано клизиште у Новом Селу

КОТОР ВАРОШ, 15. МАЈА – У току ноћи активирано је клизиште на локалном путу према Новом Селу и причињена је огромна материјална штета, а мјештани овог краја су алтернативним путевима повезани са градским језгром.

По ријечима начелника општине Котор Варош Зденка Сакана ово је посљедица повлачења набујале ријеке Врбање у своје корито, али иза себе је оставила оштећења на путној инфраструктури.

Ријеч је о путу који је у потпуности требао да буде асфалтиран ове године, али сада се суочавамо са новим проблемом, који ћемо тешко моћи сами да ријешимо“, поручио је Сакан.

IMAG1924

Пут за Ново Село је затворен за путничка возила, а пјешаци се позивају на опрез.

Клизишта и одрони су присутни и у мјесној заједници Крушево Брдо, Бодњику, Подбрђу и Рујевици, али не угрожавају нормално одвијање саобраћаја. /крај/спе/фото