Aktivirano klizište u Novom Selu

KOTOR VAROŠ, 15. MAJA – U toku noći aktivirano je klizište na lokalnom putu prema Novom Selu i pričinjena je ogromna materijalna šteta, a mještani ovog kraja su alternativnim putevima povezani sa gradskim jezgrom.

Po riječima načelnika opštine Kotor Varoš Zdenka Sakana ovo je posljedica povlačenja nabujale rijeke Vrbanje u svoje korito, ali iza sebe je ostavila oštećenja na putnoj infrastrukturi.

Riječ je o putu koji je u potpunosti trebao da bude asfaltiran ove godine, ali sada se suočavamo sa novim problemom, koji ćemo teško moći sami da riješimo“, poručio je Sakan.

IMAG1924

Put za Novo Selo je zatvoren za putnička vozila, a pješaci se pozivaju na oprez.

Klizišta i odroni su prisutni i u mjesnoj zajednici Kruševo Brdo, Bodnjiku, Podbrđu i Rujevici, ali ne ugrožavaju normalno odvijanje saobraćaja. /kraj/spe/foto