Brzinu kretanja prilagoditi uslovima puta


KOTOR VAROŠ, 5. FEBRUARA – U protekla dva mjeseca na području opštine Kotor Varoš došlo je do više saobraćajnih nezgoda u kojima, na sreću, nije bilo teže povrijeđenih lica, ali je počinjena značajna materijalna šteta od strane neodgovornih vozača na infrastrukturi opštine Kotor Varoš.

Oštećeno je više stubova sistema javne rasvjete, kao i svjetlosnio saobraćajni uređaj, koji reguliše saobraćajni tok u zoni raskrsnice.

Slike ŠTETA ĐUKIĆ NATAŠA 004

U naprijed navedenom periodu porušeno je sedam stubova i semafor u okvirnoj vrijednosti 15.000 KM.

Nadležni opštinski organ vodi postupak naknade štete opštini kao vlasniku po osnovu autoodgovornosti, ali ostaje problem ukoliko se neodgovorni vozači ne sankcionišu i tako se smanji mogućnost eventualnih težih povreda djece, pješaka i svih učesnika u saobraćaju.

Slike Š T E T A JERESIMOVIĆ Januar 2020 002.jpg 2

Apelujemo na sve učesnike u saobraćaju da brzinu kretanja automobila prilagode uslovima i stanju puta i da ne voze pod dejstvom alkohola, kako bi izbjegli neželjene posljedice, u prvom redu kako ne bi ugrozili ličnu bezbjednost, zatim bezbjednost ostalih učesnika u saobraćaju i imovine.

Slike ŠTETA NESTRO PETROL 001.jpg 3


Hit Counter provided by technology news