Djeca iz vrtića na prijemu kod načelnika opštine

KOTOR VAROŠ, 9. OKTOBRA – Načelnik opštine Kotor Varoš Zdenko Sakan organizovao je danas, u okviru obilježavanja Nedjelje djeteta, tradicionalni prijem za djecu iz vrtića “Larisa Šugić”, gdje je istakao da opština nastoji da na svaki način promoviše prava djeteta.

Sakan je istakao da su svih 365 dana u godini dječiji dani jer su djeca najveće blago koje imamo.

Djeca ne mogu sama da se izbore za sva svoja prava i zato je obaveza odraslih da im pomognu da žive u sigurnom okruženju“, rekao je Sakan.

DSCN9433

On kaže da je opština Kotor Varoš iz budžetskih sredstava izdvojila 17.300 KM za završetak građevinskih radova na dograđenom objektu kotorvaroškog vrtića.

Projektom je uređen teren oko objekta, izgrađeni su trotoari ti okončani završni radovi u unutrašnjosti objekta, grijanje i povezivanje objekta sa postojećim objektom“, naglasio je Sakan.

Direktor vrtića Mladen Tepić rekao je da ovu ustanovu u ovoj godini pohađa 171 dijete i da su opremanjem dograđenog objekta savremenim namještajem, koji je donirala Ambasada Bugarske u BiH, zadovoljene potrebe za smještajnim kapacitetima.

DSCN9442

On je dodao da je ovo jedna u nizu posjeta opštinskoj upravi.

Tokom ove sedmice organizovaćemo dan otvorenih vrata i maskenbal“, poručio je Tepić.

Djeca su pripremila prigodan program i poklone za načelnika.