Završeno asfaltiranje Ulice Svetozara Miletića


KOTOR VAROŠ, 13. SEPTEMBRA – U Kotor Varošu je uspješno okočan projekat “Rekonstrukcija ulice Svetozara Miletića”, za čiju namjenu su Ministarstvo za izbjegla i raseljena lica Federacije BiH i opština Kotor Varoš izdvojili 150.000 KM.

Postojeća asfaltna površina je urađena prije 30 godina i oštećena preko 80 odsto, tako da je kretanje vozila i pješaka bilo otežano.

IMG-6fb763b6a0d518ab3b7630bf3f19f772-V

Ukupno je asfaltirano 665 metara ulice širine 4,5 metra, od ulaza u fabriku “Dermal” do vjerskog objekta pored magistralnog puta.

Prema riječima načelnika opštine Kotor Varoš Zdenka Sakana realizacijom pomenutog projekta značajno se poboljšala putna infrastruktura na području opštine Kotor Varoš.

Riječ je o ulici u naselju Donji Varoš, koje pripada gradskom području opštine, a ujedno spaja i Ulicu Kneza Mihaila sa magistralnim putem Banjaluka-Doboj. U naselju Donji Varoš živi oko 250 stanovnika, a asfaltiranjem ulice biće olakšan svakodnevni odlazak velikog broja učenika u centralnu osnovnu školu, srednju školu, odlazak na posao, kao i redovno snabdijevanje stanovništva životnim namirnicama“, naglasio je Sakan.

IMG-dfa44159d583dd8ad249a26a4c4213d9-V

Uspješan izvođač radova modernizacije putne komunikacije, koja naselje povezuje sa magistralnim putem i centrom opštine, bilo je preduzeće “MG Mind” d.o.o.