Polaganjem vijenaca obilježen Dan ustanka u BiH

KOTOR VAROŠ, 27. JULA – Polaganjem vijenaca kod spomen-kosturnice poginulim borcima Narodnooslobodilačkog rata /NOR/ i na spomen-bistu narodnog heroja Rade Ličine, u Kotor Varošu je danas obilježen 27. jul – Dan početka ustanka naroda BiH protiv fašističkog okupatora u Drugom svjetskom ratu.

Na spomen-kosturnici upisana su imena 155 boraca sa područja ove opštine poginulih u Drugom svjetskom ratu.

IMG-10d0af5f7a885a740a70f6ccb7974eef-V

Vijence je položila delegacija opštinske organizacije SUBNOR-a.

Nakon odavanja pošte poginulim borcima NOR-a, predsjednik opštinske organizacije SUBNOR-a Vojislav Glavaš istakao je da imena na spomen-kosturnici govore o hrabrosti i odlučnoj borbi naroda tog vremena.

Naša je dužnost da se prisjetimo svih onih koji su život dali u borbi protiv fašizma, a svim preživjelim borcima NOR-a da čestitamo ovaj značajan datum naše istorije“, rekao je Glavaš.

On je dodao da nikada ne smiju biti zaboravljeni oni koji su život dali u borbi protiv fašizma – najvećeg zla 20. vijeka, napominjući, da bez prošlosti, nijedan narod ne može imati budućnost.

IMG-b64b2c0cd551a7fc1bfecab0a753123b-V

Osim u Kotor Varošu polaganje vijenaca je obavljeno i na još deset spomenika na području opštine.