Potpisan sporazum o realizaciji projekta „Modernizacija puta Novo Selo“

KOTOR VAROŠ, 6. NOVEMBRA – Načelnik opštine Kotor Varoš Zdenko Sakan i koordinator između opštine i Ministarstva za izbjegla i raseljena lica RS i stručni saradnik za rad sa povratnicima Dragan Juričević potpisali su danas sporazum o realizaciji projekta „Modernizacija puta Novo Selo (od mosta prema deponiji) dužina 600 metara, opština Kotor Varoš“.

Vrijednost ove investicije je 60.000 KM, a sredstva su obezbijeđena u okviru transfera jedinicama lokalne samouprave za finansiranje povratka u Republiku Srpsku.

IMAG0012

Opština je saglasna da će za finansiranje realizacije projekta obezbijediti razliku sredstava potrebnih za završetak radova.

Ukoliko nas posluže vremenske prilike realno je očekivati da pomenuta dionica puta u Novom Selu bude asfaltirana do kraja godine“, istakao je načelnik opštine Kotor Varoš Zdenko Sakan.

Sakan je podsjetio da je na području opštine ove godine asfaltirano 2 kilometra i 700 metara lokalnih puteva na 13 lokacija, a za tu namjenu je izdvojeno 350.000 KM.