Služena božićna liturgija


KOTOR VAROŠ, 7. JANUARA – U hramu Rođenja Presvete Bogorodice u Kotor Varošu božićnu liturgiju jutros je služio arhijerejski namjesnik kotorvaroški Milenko Narić, uz sasluženje sveštenstva kotorvaroškog namjesništva.

Nakon pričešća vjernicima je pročitana poslanica Njegove svetosti patrijarha srpskog Irineja.

DSCN8748

Arhijerejski namjesnik kotorvaroški Milenko Narić uputio je božićnu čestitku parohijanima i ljudima dobre volje poželivši im da praznik proslave sa porodicom i prijateljima u sreći, zdravlju i veselju uz tradicionalni pozdrav Mir božiji – Hristos se rodi.

Danas ispraćamo božićni post u koji se ulazi smireno i skromno da bi na dostojanstven način dočekali najradosniji hrišćanski praznik“, poručio je Narić.

DSCN8753

Obraćajući se vjernicima, arhijerejski namjesnik kotorvaroški Narić je rekao da treba voljeti i one koji nas ne vole, jer je u tome tajna ljubavi Božije, tajna mira Božijeg, tajna pobjede.

Božićne liturgije služene su i u hramovima u Vrbanjcima, Obodniku, Maslovarama, Grabovici i Šipragama, a potom su vjernici nastavili proslavu Božića u krugu porodice.


Hit Counter provided by technology news