Служен парастос српским жртвама у Грабовици

КОТОР ВАРОШ, 21. ЈУЛА – У мјесној заједници Грабовица одржан је молитвени помен за све погинуле борце Војске Републике Српске страдале у одбрамбено-отаџбинском рату са подручја ове мјесне заједнице.

Богослужење и парастос је служио јереј Божидар Куртиновић, а на Спомен плочу погинулим јунацима Грабовице уз интонирање српске химне вијенце су положили начелник Котор Вароша Зденко Сакан и представници општинске Борачке организације.

Grabovica 4

Не смијемо заборављати немиле догађаје из прошлости, наша је обавеза да се молитвено окупљамо на мјесту њиховог страдања најмање једном годишње“, истакао је Сакан.

Он је нагласио да су српски борци то заслужили, јер, како је навео, да није било њих питање је да ли би Срби живјели на овим просторима.

Grabovica 5