Služen parastos srpskim žrtvama na Vasiljevića brdu


KOTOR VAROŠ, 15. JULA – Paroh vrbanjački Dragan Mijatović služio je parastos na Vasiljevića brdu, u mjesnoj zajednici Vrbanjci, za pet mučkih ubijenih vojnika Republike Srspke kao i za dvije civilne žrtve.

Prije 27 godina na ovom mjestu su stradali Radovan Berak, Jovan Vasiljević, Stanislav Žarić, Saša Lazarević i Radomir Sakan, kao i civili Tihomir i Slavko Vasiljević.

Paroh Mijatović

Paroh Mijatović je rekao da se žrtve rata ne smiju nikada zaboraviti.

Ne smijemo zaboravljati nemile događaje iz prošlosti, naša je obaveza da se molitveno okupljamo na mjestu njihovog stradanja najmanje jednom godišnje“, istakao je Mijatović i dodao da su srspki borci to zaslužili, jer da nije bilo njih pitanje je da li bi Srbi živjeli na ovim prostorima.

Cvijeće na Spomen-ploču su položili predstavnici opštinske Boračke organizacije i načelnik Kotor Varoša Zdenko Sakan.

Načelnik Sakan

Predsjednik Boračke organizacije opštine Kotor Varoš Miladin Savanović je podsjetio sve okupljene na tragičan događaj prije 27 godina, kada su srpski borci mučki pobijeni.


Hit Counter provided by technology news