Служен парастос српским жртвама на Васиљевића брду

КОТОР ВАРОШ, 15. ЈУЛА – Парох врбањачки Драган Мијатовић служио је парастос на Васиљевића брду, у мјесној заједници Врбањци, за пет мучких убијених војника Републике Срспке као и за двије цивилне жртве.

Прије 27 година на овом мјесту су страдали Радован Берак, Јован Васиљевић, Станислав Жарић, Саша Лазаревић и Радомир Сакан, као и цивили Тихомир и Славко Васиљевић.

Paroh Mijatović

Парох Мијатовић је рекао да се жртве рата не смију никада заборавити.

Не смијемо заборављати немиле догађаје из прошлости, наша је обавеза да се молитвено окупљамо на мјесту њиховог страдања најмање једном годишње“, истакао је Мијатовић и додао да су срспки борци то заслужили, јер да није било њих питање је да ли би Срби живјели на овим просторима.

Цвијеће на Спомен-плочу су положили представници општинске Борачке организације и начелник Котор Вароша Зденко Сакан.

Načelnik Sakan

Предсједник Борачке организације општине Котор Варош Миладин Савановић је подсјетио све окупљене на трагичан догађај прије 27 година, када су српски борци мучки побијени.