Sjećanje na žrtve ustaških zločina na Rašće brdu

KOTOR VAROŠ, 2. SEPTEMBRA – Na Rašće brdu kod Kotor Varoša danas je obilježeno 77 godina od stradanja 20 boraca Narodno-oslobodilačkog rata i civila, koje su ubile ustaše 1942. godine.

Kod Spomen-kosturnice služen je parastos za stradale, a zatim su položeni vijenci.

Načelnik opštine Kotor Varoš Zdenko Sakan istakao je da sjećanje na ovaj događaj treba da ukazuje mlađim pokoljenjima da se prošlost ne smije zaboraviti.

IMG-c8572a570fa944804579bb2b69cf044e-V

Ovdje smo da pokažemo da se sjećamo i pamtimo ovu žrtvu koja je ogromna i koja je pokazala koliko su narodi ovdje slobodoljubivi i vole pravdu, a naša je obaveza da tekovine antifašizma i civilizovanog svijeta baštinimo“, poručio je Sakan.

Obilježavanje su organizovale Opštinska boračka organizacija Čelinac i organizacija SUBNOR-a iz Kotor Varoša.

IMG-74ae57da3b2f13b1a022f0ed6c4d593b-V

Osim njih i načelnika opštine Kotor Varoš, vijence na Spomen-kosturnicu položili su predstavnici Opštinske boračke organizacije Kotor Varoš i potomci stradalih.