Testirano 70 osoba, 296 ljudi izašlo iz izolacije


KOTOR VAROŠ, 8. APRILA – Na današnjoj sjednici Štaba za vanredne situacije konstatovano je da je na području opštine testirano 70 osoba na virus korona i da trenutno ima šest oboljelih.

Iz kućne izolacije izašlo je 296 ljudi, a njih 183 je pod zdravstvenim nadzorom.

U karantinu je smješteno 16 lica i svi oni su pod zdravstvenim nadzorom higijensko-epidemiološke službe Doma zdravlja “Sveti Pantelejmon”.

Opštinski Štab je oštro osudio neprimjereno ponašanje jednog lica, koje je u toku jučerašnjeg dana udarilo šefa karantina u lice u hotelu “Sveti Petar”.

O svemu je obaviješten dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka koji se izjasnio da je riječ o krivičnom djelu nanošenje tjelesne povrede, te da se, nakon kompletiranja predmeta i medicinske dokumentacije oštećenog, izvještaj dostavi tužilaštvu.

Iz opštinskog Štaba su apelovali na odgovorno ponašanje lica koja su smještena u karantinu i poštivanje mjera Štaba za vanredne situacije, kao i preporuke ljekara, kako bi spriječili širenje virusa korona.


Hit Counter provided by technology news