Црвени крст обиљежава Недјељу борбе против туберкулозе

КОТОР ВАРОШ, 19. СЕПТЕМБРА – У Котор Варошу је у оквиру Недјеље борбе против туберкулозе подијељен промотивни материјал о борби против ове болести, а почела је и продаја маркица Црвеног крста од чега ће средства бити искориштена за набавку хране за најсиромашније суграђане.

Crveni krst 1

Недјеља борбе против туберкулозе обиљежава се од 14. до 21. септембра под мотом “Знањем сузбијамо туберкулозу”.

Ова недјеља биће обиљежена низом активности које ће допринијети подизању свијести становништва о значају борбе против туберкулозе, важности превенције и правовременог лијечења, те посјетом обољелима“, рекао је секретар општинске организације Црвеног крста Борислав Брборовић.

Током Недјеље борбе против туберкулозе интензивно ће се радити на омасовљавању подмлатка Црвеног крста, а за ученике ће у оквиру часова разредне наставе бити одржано предавање о превенцији ове болести и начинима њеног лијечења.

Crveni krst 3

Недјеља борбе против туберкулозе и осталих плућних болести сврстана је у календару активности Црвеног крста у једну од најзначајних и најстаријих кампања ове организације.