Апел становништву да чува тек засађене саднице

КОТОР ВАРОШ, 17. НОВЕМБРА – Радници Одсјека за инспекцијске послове и комуналну полицију општине Котор Варош су након извршеног увиђаја обавијестили надлежну Полицијску станицу о вандалском чину непознатог лица или више њих, који су извршили оламање садница тополе на градском купалишту „Бјелине“, а све у циљу покретања поступка против непознатих починилаца.

IMG-67043333d9ec728c01cbb0f811d78e16-V

Из Општинске управе су оштро осудили уништавање јавног зеленила, посебно због чињенице да су за сађење нових садница уложена значајна средства и напор како би град био љепши и уређенији.

Уништавање младих садница показује несавјесност, непостојање елементарне културе и осјећаја за лијепо, а извршиоци овог недјела су усмјерени против интереса и добробити општине и свих суграђана“, поручили су из Општинске управе и апеловали на становништво да чувају саднице и остало зеленило, јер ће на тај начин допринијети очувању здраве животне средине.