Епископ бањалучки Јефрем освештао црквену салу у Ваганима

КОТОР ВАРОШ, 4. НОВЕМБРА – Његово преосвештенство епископ бањалучки Јефрем освештао је јуче црквену салу у порти Цркве Светог Архангела Гаврила у которварошкој мјесној заједници Вагани.

Владика Јефрем захвалио је свима који су помогли да буде саграђена црквена сала.

Највећа дјела су она која служе Богу и народу, а овај објекат је саграђен за потребе мјештана овог краја“, поручио је владика Јефрем.

Vagani 1

Он је, прије свечаног чина освештања, уз саслужење свештенства служио Свету литургију у присуству великог броја парохијана.

Кум освештане црквене сале Божо Кутић истиче да је ово један од најважнијих дана за мјесну заједницу Вагани.

Људи добре воље су добровољним средствима у значајној мјери помогли да објекат буде стављен у функцију, а посебно смо почаствовани доласком епископа бањалучког Јефрема“, нагласио је Кутић.

Vagani 5

Архијерејски намјесник которварошки Миленко Нарић је изразио задовољство што је ово богоугодно дјело приведено крају и што је освештано руком преосвећеног владике Јефрема.

Освећењу црквене сале присуствовали су начелник општине Котор Варош Зденко Сакан и његов замјеник Младен Тривуновић, као и бројне личности из јавног и друштвеног живота општине Котор Варош.