За опште изборе уписано 22.135 бирача

КОТОР ВАРОШ, 11. НОВЕМБРА – Предсједник Општинске изборне комисије/ОИК/ Котор Варош Зорица Микић-Ћосић изјавила је да се припреме за недјељне локалне изборе у овој општини обављају према плану, да су попуњени бирачки одбори и да је допремљен гласачки материјал.

Уручене су акредитације посматрачима који ће пратити регуларност изборног процеса, а рјешења члановима бирачких одбора и њиховим замјеницима биће уручена у суботу.

Микићева је навела да ће се избори у Котор Варошу одржати на 33 бирачка мјеста у чијем саставу је биралиште за гласање на непотврђеним гласачким листићима, као и два мобилна тима и један посебни мобилни тим за бираче који су изолацији због симптома вируса корона.

На коначном бирачком списку у овој општини је 22.135 бирача од којих ће 20.035 гласати на редовним бирачким мјестима, а 2.100 ће гласати путем поште.

За изборе у Котор Варошу кандидовало се 15 политичких субјеката.

На гласачком листићу за избор начелника ове општине налазе се имена три кандидата.