Измирене обавезе према предузећу Момић д.о.о

КОТОР ВАРОШ, 13. АВГУСТА – Дана 10.08.2018. године на основу судског налога, а по тужби предузећа „Момић“ д.о.о, принудно је наплаћено са рачуна општине Котор Варош 253.687,76 КМ.

Ријеч је о неблаговремено извршеним обавезама од стране општине Котор Варош за реализоване инфраструктурне радове у периоду од 2009-2010. године.

Захваљујући домаћинском пословању и рационалном трошењу буџетских средстава имали смо предвиђени износ на рачуну и ниједног тренутка није била доведена у питање евентуална блокада истог“, истакао је начелник општине Котор Варош Зденко Сакан.

По његовим ријечима средства из буџета предвиђена за капиталне инвестиције у 2018. години ће на овај начин бити знатно умањена, али и поред те чињенице значајан дио инфратсруктурних радова биће реализован.