Котор Варош још на привременом финансирању

КОТОР ВАРОШ, 15. МАЈА – Одборници Скупштине општине Котор Варош су данас на посебној сједници већином гласова усвојили одлуку којом се утврђује обим прихода и расхода за привремено финансирање за овај мјесец.

so2
Средства за привремено финансирање утврђују се у износу од 300.000 КМ, што је за 180.000 КМ мање у односу на исти период прошле године, уз напомену да буџетски корисници не могу почињати капитална улагања и нове активности док не ступи на снагу одлука о усвајању буџета за 2015. годину.
Редовна сједница локалног парламента је 28. маја и тада ће се на дневном реду наћи и одлука о усвајању буџета за 2015. годину.
Одлука о смањењу средстава највише иде на штету појединих потрошача и грађана општине, који су ускраћени за социјална давања.