Мјештани Брежђа створили услове за асфалтирање пута

КОТОР ВАРОШ, 10. АВГУСТА – Мјештани села Брежђе, које припада Мјесној заједници Масловаре, организовали су се и прокрчили сеоски пут који ће у наредном периоду бити асфалтиран.

Акцијом уклањања грана и корова око сеоског пута створени су услови за његово асфалтирање, како би се побољшала путна инфраструктура у овој мјесној заједници.

IMG-fa5f6a69cf00cb7a9e1485b04fbab4b7-V

На овај начин желимо зауставити исељавање становништва и створити боље услове за повратак оних који воле свој завичај. Будући да је све више оних који су обновили стара кућна огњишта и засаде воћа, надамо се да ће бити све више оних који се враћају у село, а за то је свима потребан добар пут“, истакли су мјештани овог краја.

Средства за модернизацију пута Вукове Њиве – Брежђе у дужини од 160 метара биће обезбијеђена из буџета општине Котор Варош. Планирано је да ширина коловоза буде три метра уз двије банкине од пола метра.