Наставља се санација градског купалишта

КОТОР ВАРОШ, 24. АПРИЛА – Начелник општине Котор Варош Зденко Сакан потписао је данас са представницима Развојног програма Уједињених нација (УНДП) уговор о реализацији пројекта „Осигурање косине обале ријеке Врбање“.

Пројекат подразумијева санацију горњег дијела градског купалишта „Бјелине“, који је оштећен током мајских поплава 2014. године.

Пројекат је вриједан 100.000 КМ, уз учешће општине од 30 одсто у самој реализацији. На овај начин би у потупности санирали оштећења на пјешачкој стази“, нагласио је начелник Сакан.

Представници УНДП-а су истакли да ће одабрани пројекат бити реализован у оквиру пројекта „Интеграција климатских промјена у смањење ризика од поплава у сливу ријеке Врбас“.

Овај пројекат се надовезује на недавно завршене радове на обали Врбање у оквиру којих је постављена габионска обалоутврда у дужини од 150 метара, као и на постављању обалоутврде на самом купалишту.