Начелник Сакан обишао нови погон „Арборека“

КОТОР ВАРОШ, 10. НОВЕМБРА – Начелник општине Котор Варош Зденко Сакан посјетио је нови погон „Арборека“, који је основан 2009. године у оквиру Фагус групе настављајући традицију и капацитете бивше „Привреде дрвета“ а.д. Котор Варош.

Начелник Сакан је упознат са пословним плановима „Арборека“ до краја ове године, као и са стратешким правцима у наредном периоду.

Масивне дрвене плоче букве и храста, које се производе у ”Арбореку” су 100 одсто извозни производ. Радује ме што у овом предузећу стално повећавају број запослених, али и што константно, без обзира на посљедице вируса корона, расте вриједност извоза и број запослених“, рекао је Сакан.

Arboreko 2

Масивне плоче се производе на постројењу WЕINIG профи преси, а влажност дрвета је до 12%. Масивне плоче имају широку примјену у производњи намјештаја, полица, плакара, кухиња, столова и плоча за столове и газишта за степенице.