Обогаћен фонд школске библиотеке у Присоју

КОТОР ВАРОШ, 18. ФЕБРУАРА – Народна библиотека је поводом Међународног дана поклањања књига ученицима подручног одјељења Основне школе „Свети Сава“ у насељу Присоје поклонила више од 40 наслова, углавном лектира.

Књиге је ученицима уручила директор Народне библиотеке Котор Варош Бојана Васић.

Она је истакла да се на овај начин обогаћује скромни фонд школских библиотека, поготово у мањим мјестима.

Прошле године смо поклонили један дио књига масловарској Основној школи, која није могла да одговори захтјевима ученика. Посебно су у незавидној ситуацији мала, подручна одјељења као што је ово у Присоју и зато се надам да ће им књиге бити од помоћи“, рекла је Васићева.

IMG-18911b953d8f2440fa5dc36f94eccd76-V

Она је додала да су прошле седмице поклонили 20 књига библиотеци манастира Веселиње у општини Гламоч, коју тамошње свештенство покушава да оформи.

Ради се углавном о књигама које и ми добијамо на поклон и имамо у више примјерака, па се трудимо да стигну до оних којима су неопходне“, закључила је Васићева.