Одржана сједница Скупштине општине

КОТОР ВАРОШ, 30. ЈУЛА – Одборници Скупштине општине /СО/ Котор Варош су на данашњем засједању усвојили Годишњи план утрошка намјенских средстава остварених по основу продаје шумских дрвних сортимената за 2020. годину у износу од 500.000 КМ.

Од овог износа 400.000 КМ ће бити утрошено на одржавање путева, док ће преосталих 100.000 КМ бити издвојено за санацију пута „Равни сто“, пројекат Одводње површинских вода са путева, за изградњу водовода у мјесним заједницама Вагани и Забрђе и за одржавање заштићеног подручја – споменик природе „Жута Буква“.

IMG-1eae3995e0d29991efee833d924cbf76-V

Локални парламент је донио одлуку о начину и условима јавне продаје путем лицитације десет парцела у катастарским општинама Котор Варош и Масловаре.

Програм рада ЈУ Центар за социјални рад и Центар за културу, спорт и информисање за текућу годину је једногласно усвојен.

Одборници су усвојили извјештаје о раду поменутих установа са финансијским показатељима за 2019. годину, као и извјештаје о раду Борачке организације и Службе Цивилне заштите.

IMG-298e31e3ad4890bbd56d9bcbdede6b12-V

Неопходну већину гласова су добили и извјештаји о раду ЈП „ДЕП-ОТ“ Бањалука и Правобранилаштва Републике Српске.

Скупштина је усвојила и извјештај о стању и одржавању локалних и некатегорисаних путева на подручју општине у току 2019. године.