Организована акција чишћења и уређења града

КОТОР ВАРОШ, 10. АПРИЛА – Општинска управа Котор Варош, у сарадњи са Комуналним предузећем /КП/ „Бобас“, организовала је данас прољећну акцију чишћења и уређења града под називом „За љепши и чистији Котор Варош“.

Акцији чишћења града одазвали су се запослени у локалној самоуправи, јавним предузећима и установама, представници невладиних организација и удружења грађана и спортски клубови.

IMG-a403ce352e342389cb4c584ca8959cc1-V

Акценат је био стављен на шеталиште и уређење обала Врбање од купалишта Бјелине до купалишта Брана, затим на уређење насеља Брегови, градског трга и ужег градског језгра.

Начелник општине Котор Варош Зденко Сакан рекао је да се овом акцијом подиже свијест грађана о значају чисте и уређене животне средине.

Циљ акције је остварен, јер је прикупљено више крупног отпада, старих ствари и другог отпада који је угрожавао животну средину“, истакао је Сакан.

IMG-b1b70d0091ac7f30c99438d6be9ffa1c-V

Прољећна акција чишћења и уређења града ће бити настављена у наредних седам дана.

На основу одлуке о комуналном реду сва предузећа, установе и грађани имају обавезу да учествују у прољећној акцији чишћења и уређења јавних површина, личних дворишта и окућница“, нагласио је Сакан и још једном позвао све суграђане да дају свој допринос у седмодневној прољећној акцији уређења и чишћења града.

IMG-f1d2d3e9e5257e53e3e63b17caaa0716-V