Освештан бадњак у которварошком Храму

КОТОР ВАРОШ, 6. ЈАНУАРА – У Котор Варошу освећење и паљење бадњака обављено је пред Храмом Рођења Пресвете Богородице након вечерњег богослужења.

Вечерњу литургију служио је архијерејски намјесник Миленко Нарић уз саслужење свештенства которварошког намјесништва.

Нарић је вјерницима упутио божићну честитку у којој је парохијанима и људима добре воље пожелио срећне божићне празнике, да их прославе заједно са својим породицама и пријатељима.

Начелник општине Котор Варош Зденко Сакан је присуствовао доласку бадњака испред Храма Светог Великомученика кнеза Лазара у Забрђу.

Мјештани которварошког насеља Сокак ове године били су домаћини бадњаку, који је у колони прошао кроз Плане и Ново Насеље, а потом и ужи центар Котор Вароша.

Дјеца су се највише обрадовала обичају пијукања, чији је домаћин ове године био Мирко Микић, који је обезбиједио пригодне поклоне и слаткише за овај радосни догађај.

За велики број окупљених вјерника припремљено је кувано вино, које је даровао Обренко Пуцаревић, а обезбијеђен је и ватромет.

Домаћини бадњаку наредне године биће мјештани которварошког насеља Рипиште.