Полагањем вијенаца обиљежен Дан устанка

КОТОР ВАРОШ, 27. ЈУЛА – Полагањем вијенаца код спомен-костурнице погинулим борцима Народноослободилачког рата /НОР/ и на спомен-бисту народног хероја Раде Личине, у Котор Варошу је данас обиљежен 27. јул – Дан почетка устанка народа БиХ против фашистичког окупатора у Другом свјетском рату.

На спомен-костурници уписана су имена 155 бораца са подручја ове општине погинулих у Другом свјетском рату.

Вијенце је положила делегација општинске организације СУБНОР-а.

Polaganje na spomen-kosturnicu

Након одавања поште погинулим борцима НОР-а, потпредсједник општинске организације СУБНОР-а Жарко Тешић истакао је да имена на спомен-костурници говоре о храбрости и одлучној борби народа тог времена.

Наша је дужност да се присјетимо свих оних који су живот дали у борби против фашизма, а свим преживјелим борцима НОР-а да честитамо овај значајан датум наше историје. Овај датум обиљежавамо с поносом, присјећајући се да смо били дио антифашистичке борбе и да припадамо том покрету“, рекао је Тешић.

Ispred biste Rade Ličine

Он је додао да никада не смију бити заборављени они који су живот дали у борби против фашизма – највећег зла 20. вијека, напомињући, да без прошлости, ниједан народ не може имати будућност.

Осим у Котор Варошу полагање вијенаца ће данас бити обављено и на преосталим споменицима на подручју општине.