Поништена Одлука о расту пореза за 340 одсто

КОТОР ВАРОШ, 18. АВГУСТА – Одборници Скупштине општине /СО/ Котор Варош су на данашњој посебној сједници поништили скупштинску одлуку из фебруара која је довела до драстичног раста рачуна за порез на непокретности.

DSCN5272

Након бурне расправе донесена је одлука да се пореска стопа умјесто 0,20 одсто врати на 0,06 одсто из 2015. године.
Већином гласова је усвојена одлука о допуни Одлуке о платама општинских функционера, што значи да ће потпредсједник СО Младен Тривуновић /СДС/ професионално обављати своју дужност, а не волонтерски као и до сада.
Одборници су на данашњем засједању усвојили извјештаје о раду начелника и општинске управе за 2015. годину и о извршењу буџета општине Котор Варош за период 01.01. – 30.06.2016. године, уз напомену да није измирен дуг ШГ „Врбања“ према општини Котор Варош од продаје шумских сортимената из претходне године у износу од 320.000 марака и да је неопходно упутити допис ресосном Министартву за принудну наплату.
На данашњој посебној сједници усвојена је омладинска политика општине Котор Варош за период 2017-2021. године.