Потписан споразум о реализацији пројекта „Модернизација пута Ново Село“

КОТОР ВАРОШ, 6. НОВЕМБРА – Начелник општине Котор Варош Зденко Сакан и координатор између општине и Министарства за избјегла и расељена лица РС и стручни сарадник за рад са повратницима Драган Јуричевић потписали су данас споразум о реализацији пројекта „Модернизација пута Ново Село (од моста према депонији) дужина 600 метара, општина Котор Варош“.

Вриједност ове инвестиције је 60.000 КМ, а средства су обезбијеђена у оквиру трансфера јединицама локалне самоуправе за финансирање повратка у Републику Српску.

IMAG0012

Општина је сагласна да ће за финансирање реализације пројекта обезбиједити разлику средстава потребних за завршетак радова.

Уколико нас послуже временске прилике реално је очекивати да поменута дионица пута у Новом Селу буде асфалтирана до краја године“, истакао је начелник општине Котор Варош Зденко Сакан.

Сакан је подсјетио да је на подручју општине ове године асфалтирано 2 километра и 700 метара локалних путева на 13 локација, а за ту намјену је издвојено 350.000 КМ.