Пролонгирана одлука о ребалансу буџета за 2014. годину

КОТОР ВАРОШ, 30. ДЕЦЕМБРА  – Одборници скупштине општине Котор Варош су на данашњој редовној сједници донијели одлуку о пролонгирању доношења одлуке о ребалансу буџета за 2014. годину као и усвајање буџета за 2015. годину, а до тада ће бити на снази одлука о привременом финансирању за период од 1.1. до 31.1.2015. године.

Усвојена је одлука о ослобађању обавезе плаћања пореза на непокретности у 2014. години, а утврђена је пореска стопа за 2015. годину у висини од 0,06 % од процијењене вриједности непокретности. На посљедњем овогодишњем засједању локалног парламента усвојен је приједлог просторног плана општине Котор Варош у периоду од 2011 – 2031. године.
Одборници су донијели одлуку о изради Акционог плана енергетске ефикасности до 2018. године, а усвојен је програм рада Скупштине општине за наредну годину.
Већином гласова разријешени су досадашњи и именовани нови чланови Надзорног одбора Скупштине општине Котор Варош.