Радионица за представнике мјесних заједница

КОТОР ВАРОШ, 23. ОКТОБРА – У скупштинској сали данас је одржана радионица за представнике мјесних заједница на тему „Одлуке и политике у локалној самоуправи“.

Разговарало се и дискутовало о учешћу грађана у процесима доношења одлука, о разликама између одлука и политика, те који су то кључни кораци од идеје до измјене или усвајања нове политике (одлуке).

DSCN8578

Представници Мјесних заједница су презентовали акционе планове са акцентом на планиране одлуке и политике.

Радионица се одржала у оквиру имплементације пројекта УНДП-а „Јачање улоге мјесних заједница у БиХ“, а предавачи су били из Центра цивилних иницијатива (ЦЦИ), Денис Телић, Пројект менаџер и Јасмила Селимовић, Пројект менаџер/Консултант за мониторинг.

DSCN8577

Радионици су присуствовали и представник УНДП-а Диана Шилић и координатор општине Котор Варош Видосава Тепић.