Сакан: Наставити са његовањем обичаја и традиције

КОТОР ВАРОШ, 24. АПРИЛА – Начелник општине Котор Варош Зденко Сакан примио је данас делегацију Завичајног удружења „Крушево Брдо“ на челу са предсједником удружења Јерком Марићем.

DSCN8012

„Удружењу желим да наставе са успјешним радом и да чувају обичаје и традицију. Знам да није реално да се врате у Крушево Брдо али потребно је да се окупљају и посјећују свој завичај“, рекао је Сакан.

Предсједник Удружења Јерко Марић изразио је задовољство на организованом пријему у кабинету начелника општине и захвалио се на досадашњој подршци.

Удружење је направило план активности за ову годину, са нагласком на традиционално окупљање људи поријеклом из Крушева Брда, који су за вријеме или непосредно послије рата отишли у Војводину“, поручио је Марић и позвао општинско руководство на ову изузетно посјећену манифестацију.

Сви су се сложили у оцјени да је очување обичаја и традиције неопходно пренијети на младе, као и да ће сарадња бити настављена на обострано задовољство.