Санирано клизиште у насељу Лауши

КОТОР ВАРОШ, 7. ЈУНА – Недавне обилне падавине су узроковале значајна оштећења пута на појединим локацијама, а штете од поплава општинска управа настоји санирати у што краћем року.

Захваљујући средствима општине Котор Варош санирано је клизиште у насељу Лауши, а причињену штету су највише осјетили мјештани овог краја, који су због прекида саобраћајне комуникације на магистралном путу били одсјечени од средишта мјесне заједнице Масловаре.

IMG-6373a92df1d2dc826996612dbf74b170-V

Обилне падавине у мају мјесецу су оштетиле труп пута са асфалтним застором, а након што су радници предузећа „Врбања шуме“ окончали радове успостављена је саобраћајна комуникација постављањем каменог насипа са макадамским застором у дужини од 90 метара.

Такође извршена је корекција ријечног корита на предметној локацији.

IMG-cc32185362ecd389a02573d6fedc39d5-V

Предстоји још да се асфалтира оштећени дио пута и по окончању тих радова велики број домаћинстава насеља Лауши биће у потпуности повезано са средиштем мјесне заједнице.