Сваки нови инвеститор је добродошао

КОТОР ВАРОШ, 17. АВГУСТА – Потпредсједник Републике Српске Јосип Јерковић изјавио је данас током разговора са начелником општине Котор Варош Зденком Саканом да се посљедице економске кризе осјете и на овим подручијима и да је због тога сваки нови инвеститор добродошао.

На нама, вршиоцима власти је да у складу са могућностима предузмемо све што је у нашој моћи и овлаштењима како бисмо олакшали улагање и покретање производње, јер се тако помаже оснаживању привреде на локалном нивоу, али и шире“, рекао је Јерковић.

Сакан је упознао Јерковића о тренутном стању у општини Котор Варош, те плановима за ову и наредну годину, те навео да ова локална заједница осјети тешку ситуацију која се огледа у слабијем интересу за улагања. Састанку су присуствовали и хрватски одборници у Скупштини општине Ивица Марчинковић и Недељко Перић, који су упознали Јерковића о стању и положају Хрвата у овој општини.

Након састанка, Јерковић је са одборницима обишао повратничку породицу Гордане и Јосипа Зебе у насељу Соколине.