Светом литургијом обиљежен Илиндан у Врбањцима

КОТОР ВАРОШ, 3. АВГУСТА – У цркви Светог пророка Илије у Врбањцима код Котор Вароша служена је Света литургија, послије које је обављено ломљење славског колача, а затим је литија са барјацима на челу обишла око храма.

DSCN5251
Свету литургију су, у присуству великог броја вјерника, служили архијерејски намјесник которварошки Миленко Нарић, парох врбањачки Мирко Батар, парох јошавачки Богољуб Чанић, свештеници Дамир Врховац, Жељко Поповић и Бобан Петрушић.
Парох врбањачки Мирко Батар је рекао да је ово традиционалан обичај који окупља велики број парохијана и мјештана.
Свети пророк Илија био један од првих старозавјетних пророка, веома моћан у молитви, огњен, велики Божији угодник на чију молитву је Бог зауставио кишу на дужи временски период па опет пустио кишу народу, што говори о његовој величини. Имамо срећу да га прослављамо, да се окупљамо око храма и приносимо Богу молитве за живот, здравље и напредак парохијана, те за покој душа умрлих“, рекао је Батар.
Након ломљења славског колача кумови цркве Александар Сакан и Жељко Петровић са породицама приредили су славски ручак.
Свети пророк Илија се традиционално обиљежава као збор у Врбањцима.