Тестирано 70 особа, 296 људи изашло из изолације

КОТОР ВАРОШ, 8. АПРИЛА – На данашњој сједници Штаба за ванредне ситуације констатовано је да је на подручју општине тестирано 70 особа на вирус корона и да тренутно има шест обољелих.

Из кућне изолације изашло је 296 људи, а њих 183 је под здравственим надзором.

У карантину је смјештено 16 лица и сви они су под здравственим надзором хигијенско-епидемиолошке службе Дома здравља “Свети Пантелејмон”.

Општински Штаб је оштро осудио непримјерено понашање једног лица, које је у току јучерашњег дана ударило шефа карантина у лице у хотелу “Свети Петар”.

О свему је обавијештен дежурни тужилац Окружног јавног тужилаштва Бањалука који се изјаснио да је ријеч о кривичном дјелу наношење тјелесне повреде, те да се, након комплетирања предмета и медицинске документације оштећеног, извјештај достави тужилаштву.

Из општинског Штаба су апеловали на одговорно понашање лица која су смјештена у карантину и поштивање мјера Штаба за ванредне ситуације, као и препоруке љекара, како би спријечили ширење вируса корона.