Усвојен консолидовани извјештај о извршењу буџета за 2023. годину

КОТОР ВАРОШ, 26. ЈУЛА – Одборници Скупштине општине /СО/ Котор Варош су на данашњем посебном засједању усвојили консолидовани извјештај о извршењу буџета општине за прошлу годину.

1

Скупштина општине је крајем 2022. године донијела одлуку о усвајању буџета у износу од 11.800.000 КМ, да би он ребалансом био повећан за 2.400.000 КМ, односно за 20,34 одсто у односу на првобитни буџет.

Једногласно су усвојени извјештаји о пословању Агенције за локални економски развој општине Котор Варош за 2023. годину са финансијским показатељима, о раду Центра за социјални рад, Центра за културу, спорт и информисање, Народне библиотеке, општинске Борачке организације и о пословању Комуналног предузећа „Бобас“.

3

Локални парламент је усвојио информацију о раду Полицијске станице Котор Варош, у којем је констатовано да је стање безбједности на подручју општине задовољавајуће.