Успорен саобраћај у центру града

КОТОР ВАРОШ, 29. ЈУНА – На подручју општине Котор Варош у току је санација и реконструкција градске водоводне мреже и проширење канализационе мреже, а вриједност пројекта је четири милиона КМ.

DSCN3525
Саобраћај је тренутно успорен у Улици Цара Душана, гдје се врши замјена дотрајалих азбестно-цементних цијеви новим. Укупно ће бити замијењено 20 километара подземне инсталације градског водовода у свим улицама на подручју општине. На мјесту извођења радова возила се од 7.00 до 18.00 часова пропуштају наизмјенично једном коловозном траком.
Реализација пројекта састоји се из три фазе – санација постојећег изворишта, санација градске водоводне мреже и завршетак градске канализационе мреже. Извођач радова је предузеће “Приједорпутеви”, а рок за завршетак радова је 15 мјесеци.
Реконструкција и проширење водоводног и канализационог система утицаће и на ефикасно и одрживо кориштење водних ресурса и заштиту ријеке Врбање.