У току санација зграде Народне библиотеке

КОТОР ВАРОШ, 14. МАРТА – У току је санација зграде Народне библиотеке у Котор Варошу за коју је Влада Републике Српске из Програма јавних инвестиција одобрила 80.000 КМ.

Директор Народне библиотеке у Котор Варошу Бојана Васић истакла је да ће све установе и удружења која користе просторије у овој згради имати корист.

Тренутно се поставља кровна конструкција, а затим ће се изводити радови на замјени вањске столарије“, истакла је Васићева и додала да је у плану нова фасада и санирање мокрих чворова у згради.

DSCN8954

Васићева је рекла да је ово значајна инвестиција и захвалила тадашњем премијеру, а данашњем предсједнику Републике Српске Жељки Цвијановић.

Уз завршетак санације унутрашњости библиотеке, која је већ при крају, Котор Варош ће добити установу културе којој ће моћи позавидјети и многи већи центри“, оцијенила је Васићева.

Изврођач радова је предузеће “Декол”, а рок завршетка је крај априла.