У уличној трци учествовало 160 дјечака и дјевојчица

КОТОР ВАРОШ, 20. АПРИЛА – У Котор Варошу је у оквиру обиљежавања Дана општине /24. априла/ одржана улична трка у којој је учествовало 160 дјечака и дјевојчица, а највише успјеха имали су ученици централне Основне школе /ОШ/ “Свети Сава”.

У категорији других и трећих разреда тријумфовали су ученици ОШ “Свети Сава” Ања Смиљић и Фарук Авдић, док су међу четвртим и петим разредима најуспјешнији били Милица Џомбић из те школе и Јован Стојановић из ОШ “Петар Петровић Његош” из Масловара.

Ученик Јована Томић из централне Основне школе “Свети Сава” била је најбржа у категорији шестих и седмих разреда, док је њен вршњак из школе “Петар Петровић Његош” из Масловара Бојан Петровић заузео прво мјесто у конкуренцији дјечака.

У најстаријој категорији /ученици деветих разреда/ побиједили су ученик ОШ “Свети Сава” Ружица Јанковић и ученик ОШ “Петар Петровић Његош” Данило Новић.

Дипломе, пехаре и вриједне робне награде најуспјешнијим појединцима уручио је начелник Котор Вароша Зденко Сакан.

Организатори уличне трке су општина Котор Варош, ОШ “Свети Сава” и которварошка Полицијска станица.