Црвеном крсту приступило 40 нових чланова

КОТОР ВАРОШ, 25. ОКТОБРА – На данашњој сједници општинског одбора Црвеног крста Котор Варош усвојен је извјештај о активностима Организације за претходно тромјесечје уз закључак да су у потпуности реализоване све планиране активности.

CK

Констатовано је да је Црвени крст Котор Варош у сваком погледу стабилан са добрим кадровским и материјалним ресурсима и капацитетима.

По ријечима секретара општинске организације Борислава Брборовића само ове јесени је Црвеном крсту Котор Варош приступило 40 нових младих волонтера.

Углавном је ријеч о средњошколцима, који су препознали занимљиве садржаје које им можемо понудити“, истакао је Брборовић.

Усвојен је план рада до краја ове календарске године, а прва наредна активност је јесења акција добровољног давања крви која ће бити одржана 4. новембра.

У новембру ће бити покренута и сабирна акција под називом „Помозите да помогнемо“, са циљем да најсиромашнији Которварошани лакше преброде предстојећу зиму.