8. априла акција чишћења и уређења града

КОТОР ВАРОШ, 28. МАРТА – На данашњем састанку представника Општинске управе и Комуналног предузећа „Бобас“ договорено је да ће се 8. априла организовати велика акција чишћења и уређења града у оквиру обиљежавања Дана општине – 24. априла.

Sastanak 2

У акцији чишћења града учествоваће запослени у локалној самоуправи, јавним предузећима и установама чији је основач општина, представници невладиних организација и удружења грађана, спортски клубови, ученици и просвјетни радници основних и средњих образовних установа.

Начелник општине Котор Варош Зденко Сакан рекао је да се овом акцијом подиже свијест грађана о значају чисте и уређене животне средине.

Настојаћемо у сарадњи са Комуналним предузећем да уклонимо дивље депоније од Врбањаца до Усјека. Обновићемо клупе на Градском тргу, очистити трим стазе на брду Рујика, уредити градско купалиште Бјелине, поправити стање уличне расвјете у градском подручју, уредити аутобуска стајалишта, а биће извршено и прање улица“, нагласио је Сакан и додао да је циљ акције да се прикупи и депонује отпад који угрожава животну средину.

Sastanak 3

У мају је планирана акција „Бирамо најуређеније двориште“, којом се подстичу грађани да уреде своја дворишта и тако уљепшају нашу локалну заједницу.

На овај начин грађани показују своју опредијељеност да, уређењем и уљепшавањем сопственог животног простора, свој град учине љепшим мјестом за живот“, закључио је Сакан.