• Borenović i Trivićeva u posjeti načelniku Kotor Varoša

  Borenović i Trivićeva u posjeti načelniku Kotor Varoša

  KOTOR VAROŠ, 23. SEPTEMBRA – Poslanik u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH i predsjednik Partije demokratskog progresa (PDP) Branislav Borenović i poslanik PDP-a u Narodnoj skupštini i potpredsjednik ove stranke Jelena Trivić boravili su danas u službenoj posjeti opštini Kotor ...
 • Sastanak Razvojnog tima za izradu Strategije razvoja opštine

  Sastanak Razvojnog tima za izradu Strategije razvoja opštine

  KOTOR VAROŠ, 23. SEPTEMBRA – U skladu sa Zakonom o strateškom planiranju i upravljanju razvojem u Republici Srpskoj i relevantnim podzakonskim aktima, načelnik Opštine je donio Odluku o izradi Strategije razvoja Opštine Kotor Varoš za period 2022-2028. godine, kao prvi korak u iniciranju procesa ...
 • Fudbalski veterani domaćini prestižnog turnira

  Fudbalski veterani domaćini prestižnog turnira

  KOTOR VAROŠ, 23. SEPTEMBRA – Kotor Varoš će u subotu 25. septembra biti domaćin prestižnog turnira fudbalskih veterana na kojem će učestvovati ekipe iz Slovenije, Srbije i Republike Srpske. Na četvrtom međunarodnom turniru prijateljstva učestvovaće veterani iz Apatina, Sokobanje, Kranja, Prijedora ...
 • Usvojen izvještaj o izvršenju budžeta za prvih šest mjeseci

  Usvojen izvještaj o izvršenju budžeta za prvih šest mjeseci

  KOTOR VAROŠ, 21. SEPTEMBRA – Na današnjoj sjednici Skupštine opštine /SO/ Kotor Varoš usvojen je izvještaj o izvršenju budžeta opštine za prvih šest mjeseci. Načelnik opštine Kotor Varoš Zdenko Sakan je naveo da iskazana razlika u iznosu od 460.748 KM između ostvarenih ukupnih rashoda i ...
 • Održana sjednica Privrednog savjeta

  Održana sjednica Privrednog savjeta

  KOTOR VAROŠ, 20. SEPTEMBRA – Na današnjoj sjednici Privrednog savjeta načelnik opštine Kotor Varoš Zdenko Sakan je upoznao prisutne članove da je opština uspješno prošla proces resertifikacije prema zahtjevima III izdanja regionalnog standarda BFC SEE (Businesss Friendly Certification South East ...
 • Kotorvarošani spremni za „Ritam Evrope“

  Kotorvarošani spremni za „Ritam Evrope“

  KOTOR VAROŠ, 17. SEPTEMBRA – Talentovana djeca predstavljaće opštinu Kotor Varoš na najvećem dječijem i omladinskom muzičkom takmičenju „Ritam Evrope“ 25. septembra u Loparama, na kojem će 15 muzičkih talenata Srpske pjevati pjesme sa Evrovizije. Kotor Varoš će predstavljati pjevači Anđela ...
 • Služen parastos za 16 ubijenih Srba u Serdarima

  Služen parastos za 16 ubijenih Srba u Serdarima

  KOTOR VAROŠ, 17. SEPTEMBRA – Kod spomen-obilježja u selu Serdari i na mjesnom groblju Kukavice u opštini Kotor Varoš danas je služen parastos za 16 Srba koje su na današnji dan prije 29 godina ubili pripadnici muslimanskih snaga. Parastos za ubijene članove porodica Serdar, Tepić i Bencuz ...
 • Kotorvaroški penzioneri pohvalili radnike Doma zdravlja

  Kotorvaroški penzioneri pohvalili radnike Doma zdravlja

  KOTOR VAROŠ, 15. SEPTEMBRA – Predsjednik Udruženja kotorvaroških penzionera Ratko Čupić je u ime svih vakcinisanih članova ove populacije pohvalio rukovodstvo i radnike Doma zdravlja „Sveti Pantelejmon“ što su omogućili, u teškoj epidemiološkoj situaciji, vakcinaciju penzionisanih radnika na ...