„Challenge to change“ фонд за развој привреде

БАЊА ЛУКА, 21. МАРТА – Представници општине Котор Варош присусутвовали су у Бањалуци у оквиру Инфо дана представљању другог Јавног позива за додјелу бесповратних средстава за иновативне пословне идеје из Challenge фонда.

Позив је расписан у оквиру пројекта „Challenge to Change“, који финансира Шведска агенција за међународну сарадњу – СИДА, а проводе га РАРС и Сарајевска регионална развојна агенција СЕРДА. Партнер у пројекту је и Регион Остерготланд, Источна Шведска.

Challenge фонд има на располагању око 3 милиона евра и доступан је пословним субјектима са подручја Босне и Херцеговине и Шведске, који имају иновативне пословне идеје и могу довести до смањења незапослености, повећања конкурентности и одрживог друштвено-економског развоја у БиХ. Треба нагласити да је иновативност овдје схваћена као суштински новитет или као значајно побољшање на производу, процесу или услузи.

Други јавни позив објављен је 28. фебруара и отворен је до 10.априла. Максималан износ гранта за стартап бизнисе који су регистровани најмање 6 мјесеци и не старији од двије године је 10.000 евра. За зреле привредне субјекте, до 250 запослених, који обављају дјелатност дуже од двије године, максималан износ гранта је 30.000 евра.

Пословни субјекти морају обезбиједити минимално властито учешће од 50% укупне вриједности предложеног пројекта. Период провођења пројекта не може трајати дуже од 12 мјесеци. Пријаве на позив подносе се електронски, а више детаља је на сајту пројекта www.c2c.ba .

Службеници Одјељења за привреду општине Котор Варош пружиће стручне услуге и више информација привредницима приликом попуњавања off-line i on-line апликације.

Сви заинтересовани привредници могу подробније информације добити на број телефона 051/784-230 лок 105 или лично у канцеларијама Одјељења.