Додијељено преосталих 40 студентских стипендија

Из буџета општине Котор Варош ове године за стипендирање студената и ђака биће издвојено 60.000 марака. Послије првог конкурса додијељене су 43 стипендије, а данас је додијељено преосталих 40 стипендија за студенте државних Факултета друге и виших година, који имају стално мјесто пребивалишта на подручју општине.

Посебном одлуком начелника општине стипендије су добили студенти прве године студија који су током школовања били ученици генерације, дјеца погинулих бораца а на основу списка Општинске борачке организације. Након другог расписаног конкурса подијељено је и преосталих 40 стипендија студентима који су испуњавали услове.

Tајана Стојановић, студент медицинског Факултета, нам је рекла да стипендија за њу представља подстицај у даљем школовању, али и помоћ у научно истраживачком раду и учешћу на конгресима.

Андреа Гламочак, студент друге године правног Факултета, је истакла да стипендија много значи у овако тешкој ситуацији и да сви награђени студенти имају обавезу да оправдају уложена средства.

Иако је била предвиђена додјела 75 стипендија, Општина Котор Варош додијелиће новац за 87 студената и ђака.

Начелник општине Котор Варош Далибор Вучановић је пожелио срећу свим студентима у даљем школовању и при том нагласио да ће до краја мјесеца бити додијељене стипендије “Вуковцима” и ученицима генерације са подручја општине.

Tрудићемо се да створимо још бољи пословни амбијент како би ови млади људи добили посао и ријешили егзистенцију, а самим тим остали да живе на подручју општине и учествују у њеном креирању и развоју“, истакао је Вучановић.

Стипендије ће износити 100 марака и исплаћиваће се седам мјесеци. За студенте завршне године студија шест мјесеци.