ФК Младост изборила пласман у 3. лигу

Фудбалски колективи у Котор Варошу су ове сезоне остварили значајне успјехе. Играчи малог фудбала су изборили пласман у 1. лигу, а фудбалери Младости су успјели да се домогну вишег ранга такмичења, што је и био циљ прије почетка сезоне.
Которварошки фудбалери су након неколико сезона проведених у подручној лиги успјели да се врате у трећелигашку конкуренцију, чиме су остварене клупске амбиције. Упоредо са резултатима на терену управа и локална заједница уз подршку Министарства за породицу, омладину и спорт Републике Српске настоје санирати свлачионице и ставити у функцију клупски  објекат.
Стабилизовали смо клуб у сваком погледу. Дуго година смо били друголигаши и вјерујем да ћемо се вратити у тај ранг такмичења можда већ и наредне године, јер нам је ту објективно и мјесто. Имамо 25 играча, одличну подршку локалне заједнице и уз предан рад на тренинзима очекујемо много у наредној сезони“, истакао је Бранко Понорац, тренер ФК Младост.
Општина Котор Варош ће пружити значајну помоћ како би се клупски објекат завршио и ставио у функцију.
У сарадњи са ресорним Министарством кренули смо у реализацију пројекта санације слвачионица и завршетка радова на уређењу клупског објекта. Вјерујем да ће до почетка наредне сезоне овај узоран колектив имати још боље услове, како би се тренинзи могли несметано одвијати“, рекао је Далибор Вучановић, начелник општине Котор Варош.
У подручном фудбалском савезу истичу задовољство приказаним квалтетом ове сезоне у популарној Бундеслиги, али и чињеницом да је борба за шампиона била неизвјесна до посљедњег кола. Предсједник Такмичарке комисије ПФС Бањалука Жељко Радусин је уручио пехар за освојено прво мјесто капитену Младости Игору Вучановићу и том приликом честитао његовим саиграчима на заслуженој титули.
У посљедњем сусрету Младост је ремизирала са гостима из Челинца, који су пригодним поклонима честитали комшијама на уласку у виши ранг такмичења. Стабилизација клуба у наредном периоду биће један од приоритета, а уколико се укаже прилика Которварошани ће покушати да се домогну друголигашке конкуренције.