Koнкурс за додјелу стипендија редовним студентима

На основу члана 1. Одлуке о стипендирању студената са подручја општине Котор Варош у календарској 2015.години број:01/022-86/15од30.05.2015.године, Начелник општине р а с п и с у ј е

К о н к у р с

за додјелу стипендија редовним студентима са  подручја општине Котор варош у 2015. години

I

Oпштина Котор Варош расписује конкурс за додјелу 85 студентских стипендија,  редовним студентима друге или виших година првог циклуса студија, од чега се 80 стипендија додјељује студентима јавних високошколских установа, а 5 стипендија студентима приватних високошколских установа, са подручја општине Котор Варош, за 2015. календарску годину.

Изузетно од става 1. овог члана, право пријаве на конкурс имају и студенти прве године првог циклуса студија, а који су за вријеме средњошколског образовања остварили укупан просјек оцјена 4,7 и већи.

На конкурс се могу пријавити кандидати који испуњавају сљедеће услове:

1) да су држављани Републике Српске и Босне и Херцеговине, да имају стално пребивалиште на подручју општине Котор-Варош;

2) да су редовни студенти факултета у Републици Српској, Босни и Херцеговини или иностранству;

3) да као студенти првог циклуса студија нису старији од 25 година (изузетак студенти четврте и виших година студија на интегрисаним студијима, код којих је старосна граница 27 година);

4) да су први пут уписали годину студија за коју конкуришу за стипендију;

6) да не примају стипендију из других извора стипендирања.Поред општих услова наведених у претходној тачки, кандидати пријављени на конкурс за додјелу стипендија треба да испуњавају и један од сљедећих посебних услова:

1) студенти прве године основних студија да је укупан просјек оцјена постигнут за вријеме средњошколског образовања најмање 4,70;

2) студенти друге и виших година основних студија да су испите из претходних година положили са просјечном оцјеном 7,50 и више;

У случају да не буде довољно студената са просјечном оцјеном 7,50, стипендије ће се додијелити и студентима са нижом просјечном оцјеном. Стипендије се додјељују за једну календарску годину. Мјесечни износ стипендије застуденте износи 100КМ (стотину конвертибилних марака) и исплаћиваће се седам мјесеци, завршним годинама студија шест мјесеци. За вријеме апсолвентског стажа студент не добија стипендију. Ранг-листу студената за додјелу стипендија утврдиће Комисија на основу Одлуке.

Кандидати који конкуришу дужни су доставити следећа документа:

1. Уредно попуњен образац пријаве на конкурс за додјелу стипендије (преузима се на интернет страници у рубрици захтјеви или шалтер сали Општине)
  2. Извод из матичне књиге рођених
  3. Увјерење о држављанству (не старије од 6 мјесеци)
  4. Увјерење о пребивалишту (не старије од 6 мјесеци)
  5. Увјерење о статусу редовног студента
  6. Увјерење о просјеку оцјена током студирања (за студенте прве године овјерена копија дипломе и свједочанства са просјеком оцјена за сваки разред средње школе)
  7. Увјерење да први пут уписују годину студија за коју конкуришу за стипендију
  8. Овјерена изјава да кандидат није корисник стипендије другог даваоца, коју имате у рубрици захтјеви

Поред наведених докумената, студенти који су дјеца погинулих бораца ВРС, ратних војних инвалида ВРС од I до IV категорије, који су без оба родитеља или који су корисници или чији су родитељи корисници социјалне помоћи, треба да доставе следеће документе:

1. Студенти, дјеца погинулих бораца ВРС, увјерење надлежног органа о погибији ужег члана породице (овјерена копија)
  2. Студенти, дјеца ратних војних инвалида ВРС од I до IV категорије,увјерење надлежног органа о категоризацији (овјерена копија)
  3. Студенти без оба родитеља, изводе из матичне књиге умрлих (оригинал)
  4. Студенти који су корисници или чији су родитељи корисници социјалне помоћи, увјерење надлежног центра за социјални рад о статусу редовног корисника помоћи или туђе његе (оригинал)
  5. Дијете чија су оба родитеља незапослена, потврда Завода за запошљавање за незапослене чланове домаћинства
  6. За студенте из вишечлане породице (четверо и више дјеце), кућна листа

Комисија утврђује прелиминарну ранг листу студената. Резултати конкурса се објављују на огласној табли општинске управе и званичном сајту Општине. Назадовољни кандидати могу поднијети приговор начелнику општине путем Комисије за додјелу стипендије, у року од 8 дана од дана објављивања прелиминарне ранг листе. О оправданости приговора одлучује начелник општине, најкасније у року од 15 дана од дана подношења приговора.

Са студентима којима је додијељена општинска стипендија, закључује се уговор о стипендирању, којим се регулишу међусобна права и обавезе даваоца и корисника стипендије. Уговор у име Општине потписује начелник општине.

• Непотпуне и неблаговремене пријаве неће се разматрати.
  • Образац захтјева може се преузети на инфопулту Општине и на Веб страници (opstinakotorvaros.com).
  • Рок за подношење пријава је 15 дана, од дана објављивања Конкурса.
  • Контакт телефон:051/784-615

ДОКУМЕНТЕ ДОСТАВИТИ НА АДРЕСУ:

ОПШТИНА КОТОР ВАРОШ

-Одјељење за привреду и друштвене дјелатности-са назнаком за стипендије

или предати лично на писарницу општине.

Ул. Цара Душана бб,

78220 КОТОР ВАРОШ