Которварошки вртић домаћин васпитачима из сусједних општина

У организацији Републичког педагошког завода у ЈУ Дјечији вртић “Лариса Шугић” у Котор Варошу је одржано једнодневно групно савјетовање са васпитачима из јавних предшколских установа у Републици Српској.

Домаћинство струковних савјетовања, која се организују на почетку сваке школске године, додјељује се вртићима који су у току претходне године постигли запажене резултате на пољу васпитања и образовања.
Као један од најбољих вртића на бањалучкој регији которварошки вртић је добио признање од ресорног Министарства и Републичког педагошког завода као најуспјешнија предшколска установа у Републици Српској.
Савјетовање је водила Стака Николић, инспектор-просвјетни савјетник за предшколско васпитање и образовање Републичког педагошког завода, а присутни су били васпитно образовни радници из Челинца, Кнежева, Tеслића и Котор Вароша. По ријечима Николићеве ово савјетовање је врло значајно из разлога што васпитачи уче нову методологију планирања и програмирања васпитно образовног рада која је усмјерена према дјетету.
Дјецу треба научити врло важном сегменту одрастања, односно да створимо код њих осјећај сигурности и стабилности, како би што спремнији кренули у Основну школу. При том васпитачи морају да препознају њихове потребе и интересе, те да им пруже подршку и да их охрабре у њиховом развојном путу”, истакла је Николићева.
Посебан акценат на струковном савјетовању је стављен на презентацију примјера успјешне праксе која је заступљена у Дјечијем вртићу “Лариса Шугић”, у коме је ове године повећан број уписане дјеце, а Формирањем пете вртићке групе подигнут је квалитет рада. Tренутно у вртићу борави 109 малишана распоређених у 5 вртићких група.
Директор ЈУ Дјечији вртић “Лариса Шугић” Санела Микић нам је рекла да домаћинство групног савјетовања обавезује све запослене у овој установи да и наредне године постижу идентичне резултате, ако не и боље, на пословном плану.
Награде и признања које смо добили представљају стимуланс на почетку предшколске године да наставимо са образовањем и васптавањем наших полазника на најбољи могући начин“, рекла је Микићева.
Руководство ове установе је обезбиједило Финансијска средства за реконструкцију плинског гријања, а ускоро ће бити асФалтиран и прилазни пут, чиме би се у великој мјери побољшали сигурносни услови.