Пекара Обеликс и Спортек побједници турнира

Тријумфом Пекаре Обеликс у сениорској конкуренцији и Спортека у категорији предузећа и јавних установа завршен је 47. традиционални турнир у малом фудбалу „Котор Варош 2014“. Временске (не)прилике нису дозволиле да се финални дан игра на отвореном, односно на игралишту поред Радничког универзитета, али и спортска дворана је била претијесна да прими све љубитеље малог фудбала. У ревијалном дијелу програма снаге су одмјерили радници Министарства породице, омладине и спорта РС, појачани са вишеструким европским и свјетским шампионом у кик боксу Драженком Нинићем, и општине Котор Варош.

DSC_1063
DSC_1080
DSC_1109
DSC_1148
DSC_1107
DSC_1183
DSC_1185

С обзиром да је турнир имао хуманитарни карактер треба похвалити раднике Министарства који су одређен новчани износ предали општинској организацији Црвеног крста, а то је био и основни мото овогодишњег турнира да се помогну најугроженије породице на подручју општине. Иако је резултат био у другом плану треба истаћи да је завршило мирољубиво 4:4, како и доликује једној оваквој манифестацији. У финалу сениора виђен је допадљив фудбал, утакмица пуна преокрета, а на крају су се радовали играчи Пекаре Обеликс, који су потврдили да тријумф у Борику није био случајан. Турнир су затворили Спортек и Полиција, а убједљивих 5:0 за „обућаре“ довољно говори о надмоћи најбоље екипе на турниру предузећа и јавних установа. У категорији пјетлића прво мјесто освојила је екипа Хотел Ст. Петар, док је код пионира највише успјеха имала Пекара Обеликс. Пехаре, награде и дипломе најуспјешнијим појединцима и екипама уручио је Далибор Вучановић, начелник општине Котор Варош, истакавши чињеницу да је турнир оправдао очекивања, јер су набављени кућански апарати и прехрамбени пакети за угрожена домаћинства и финансијска средства која су уручена општинској организацији Црвеног крста.

Публика је такође дала свој допринос овој манифестацији, прије свега због чињенице да су трибине на игралишту поред Радничког универзитета биле у протеклих десет дана испуњене до посљедњег мјеста, као и спортска дворана током јучерашњег дана.
–    Которварошки турнир постаје бренд овог града, јер се сваке године повећава број екипа и квалитет фудбала је све бољи. Драго нам је што су бројни привредни субјекти, власници предузећа, екипе учеснице и публика учествовали у хуманитарној акцији, којом смо жељели помоћи најугроженије породице на подручју општине Котор Варош и у томе смо успјели – истакао је Слободан Петровић, члан Организационог одбора турнира.
Додајмо на крају да је на турниру укупно учествовало 38 екипа и да је генерални покровитељ била општина Котор Варош.

СЕНИОРИ:
НАЈБОЉИ ИГРАЧ – СРЂАН ГЛИШИЋ (ПЕКАРА ОБЕЛИКС)
НАЈБОЉИ ГОЛМАН – СЛАВЕН МАКСИМОВИЋ (ПЕКАРА ОБЕЛИКС)
НАЈБОЉИ СТРИЈЕЛАЦ – ЂОРЂЕ КАУРИН (СПП)
ПИОНИРИ:
НАЈБОЉИ ИГРАЧ – МЛАДЕН ЖАРИЋ (ПЕКАРА ОБЕЛИКС)
НАЈБОЉИ ГОЛМАН – ДЕЈАН ВАСИЉЕВИЋ (ПЕКАРА ОБЕЛИКС)
ПЈЕТИЛИЋИ:
НАЈБОЉИ ИГРАЧ – МИЛАН БОЖИЧКОВИЋ (ХОТЕЛ СТ. ПЕТАР)
НАЈБОЉИ ГОЛМАН – СЕРГЕЈ МАКСИМОВИЋ (ДИВЉИ ЛАВОВИ)