Порибљена ријека Врбања и одржано такмичење риболоваца

КОТОР ВАРОШ, 1. ЈУНА – Чланови которварошког Спортско-риболовног друштва порибили су ријеку Врбању са 3.000 комада рибље млађи. Уз то, одржано је традиционално такмичење рибара у лову рибе удицом на пловак.

DSCN1543
DSCN1553
DSCN1568
DSCN1566
DSCN1564
DSCN1549

Порибљавање је обављено у сарадњи са спортско риболовним савезом Републике Српске. Спортско-риболовно друштво у Котор Варошу редовно порибљава корито ријеке Врбање и њених притока поточном пастрмком, липљеном и осталим врстама племените рибе.

Како нам је рекао Самир Скопљак, предсједник СРД Котор Варош, ово је једна у низу активности које је ово друштво планирало да уради ове године.
Сваке године освјежавамо рибљи фонд и радимо на очувању ријеке Врбање и њених притока. Посљедње поплаве су у великој мјери оштетиле корито ријеке Врбање и приоритет је његова санација“, истакао је Скопљак.
Рибе којима је претходних година порибљавано су сада нарасле до те мјере да је надмудривање са њима право задовољство. На удици се нађу и капитални примјерци. Сваке године се одржава такмичење у лову рибе удицом на пловак за све категорије. Ова дисциплина има дугу традицију са својим почецима, а 80-годишњи Војо Вуковић, овогодишњи побједник по шести пут се окитио титулом најбољег.
Данас риба није “радила” као обично, али и поред тога такмичење је било врло занимљиво. У наредном периоду морамо више радити на сузбијању криволова на нашој лијепој ријеци Врбањи, како би заштитили многобројне врсте племените рибе“, нагласио је Вуковић.
У конкуренцији 13 пријављених рибара у сениорској конкуренцији друго мјесто припало је Зденку Сакану, док је трећи био Хазим Авдић. Данило и Милан Ковачевић су били најуспјешнији у млађим узрасним категоријама. Била је ово прилика да се руководство спортско риболовног друштва Котор Варош захвали појединцима и удружењима који су дали значајан допринос у раду друштва и помогли организацију оваквих и сличних манифестација.