Познати добитници златних повеља и захвалница поводом Дана општине

Одборници Скупштине општине Котор Варош су на данашњој 14. редовној сједници усвојили приједлоге Комисије за именовање о добитницима Златних повеља и писмених захвалница поводом 24. априла – Дана општине.

За постигнуте колективне и појединачне успјехе у раду, који представљају посебан допринос за развој општине Котор Варош, Златним повељама су одликовани Миленко Нарић, Архијерејски намјесник Которварошки, и ЈУ ОШ “Свети Сава” Котор Варош. Писменим захвалницама су награђени Мирјана Сека Петрушић, дугогодишњи радник Центра за социјални рад, доктор Петко Крчић, УНДП Сарајево, Грађевинско предузеће “Акрополис” д.о.о. Котор Варош и Грађевинско предузеће “Милеж” д.о.о. Котор Варош. Награде ће бити уручене 24. априла на Свечаној академији поводом Дана општине.

skupstina4
skupstina3
skupstina2
skupstina1
skupstina

На данашњој сједници су именовани вршиоци дужности секретара Скупштине општине и начелника Одјељења, а једногласно је усвојена одлука о начину и условима јавне продаје неизграђеног грађевинског земљишта у државној својини. Констатовано је да се смањује број незапослених на бироу, што је један од приоритета општинске управе.

Реализација инфраструктурних пројеката и нова запошљавања биће приоритети у раду општинске управе до краја ове календарске године.

Један од циљева развоја општине предвиђен Стратегијом је наставак запошљавања привлачењем страних инвестиција, а податак да смо у протекле двије године значајно смањили незапосленост довољно говори да смо на добром путу“, истакао је Вучановић.

Једногласно су усвојени извјештаји о пословању Дома здравља, о раду Народне библиотеке и Ватрогасног друштва за прошлу годину.