Прикупљено преко 100 доза крви

Општинска организација Црвеног крста Котор Варош, организовала је другу редовну акцију добровољног давања крви под називом “Да се живот не угаси”. Грађани Котор Вароша су и овај пут показали хуманост и масовно се одазвали. У овој општини евидентирано је 350 добровољних давалаца крви, а оно што охрабрује, јесте чињеница да је међу њима све више младих. Прикупљено је преко 100 доза ове драгоцјене течности и све ће бити предате Заводу за трансфузијску медицину Републике Српске.

Ову акцију подржали су Општина Котор Варош и бројни привредници. Све је већи одзив нових младих давалаца, што је резултат сталне промоције важности даривања крви коју спроводи Црвени крст Котор Варош. По ријечима Миле Каламанде, који је осамнаести пут даровао крв, овакве акције помажу људима чији је живот угрожен.
Да се треба понашати хумано потрвђује и примјер Станка Каламанде, који је први пут даровао драгоцјену течност, али истовремено је апеловао на све вршњаке да учествују у оваквим хуманитарним акцијама.

Након Угљевика општина Котор Варош је општина са највише евидентираних добровољних давалаца крви и до краја године биће организована још једна акција прикупљања ове драгоцјене течности, како би се помогло онима којима је крв најпотребнија.